Mentor, czyli kto?
Mentor to najważniejsza osoba z perspektywy każdego uczestnika CodersCamp. Jego rolą jest prowadzenie zespołu składającego się z sześciu uczestników przez wszystkie wyzwania, jakie napotkają podczas kursu. Najprościej mówiąc, mentor to doświadczony programista, który pomaga członkom swojego zespołu postawić pierwsze kroki w branży IT. Do Twoich najważniejszych zadań w tej roli należałoby:
Wsparcie merytoryczne
Podczas kursu mogą pojawić się tematy, które okażą się trudniejsze dla poszczególnych członków Twojego zespołu. Wierzymy, że korzystając ze swojego doświadczenia, będziesz w stanie wesprzeć ich w zrozumieniu tego typu zagadnień.
Pomoc w planowaniu rozwoju oraz projektów
Jako że każdy uczestnik jest inny, na CodersCamp nie narzucamy z góry strategii nauki, czy pracy nad projektami. Zamiast tego liczymy, że jako osoba najlepiej znająca swój zespół wypracujesz z nim sposób pracy w pełni dopasowany do Was.
Przekazywanie dobrych praktyk
Nic lepiej nie przygotowuje do wejścia w branżę IT jak praktyczna praca z kodem oraz zespołowe rozwijanie aplikacji. Jako mentor nie musisz napisać ani linijki kodu, jednak warto, abyś doradzał swojemu zespołowi przy okazji ustalania sposobu realizacji zadań oraz podczas code review.
Reagowanie na problemy w zespole
Niespodziewany brak czasu, niemożliwe do przewidzenia zdarzenia losowe, czy opóźnienia w realizacji zadań. Jako mentor będziesz najbliżej problemów swojego zespołu i dlatego będziesz pierwszą osobą decyzyjną w kwestii ich adresowania. Oczywiście możesz przy tym liczyć na pełne wsparcie z naszej strony.

CodersCamp z perspektywy mentora

Jeżeli chcesz już teraz w szczegółach dowiedzieć się, z jakimi wyzwaniami spotkasz się jako mentor, możesz zapoznać się z naszym pełnym poradnikiem dla mentorów, klikając przycisk poniżej.
Zobacz poradnik dla mentorów
Dlaczego warto zostać mentorem?
Staniesz się lepszym liderem
Planowanie rozwoju, motywowanie do działania, wsparcie w przezwyciężaniu przeciwności. To tylko niektóre z kompetencji lidera, które będziesz miał okazję wypracować działając ze swoim zespołem.
Podzielisz się swoją pasją
Każdy kto trafił na osobę, która była w stanie rozbudzić w nim szczere zainteresowanie jakąś dziedziną na pewno wie, jak warto tego doświadczyć. Na CodersCamp masz szansę stać się taką osobą dla innych.
Umocnisz posiadaną wiedzę
Podobno najlepszym sprawdzianem własnej wiedzy jest próba przekazania jej innym. Na CodersCamp spotkasz wiele okazji do spojrzenia z nowej perspektywy na tematy, które znasz “od zawsze”.
Zyskasz nową perspektywę
Im większe mamy doświadczenie, tym bardziej odległa staje się dla nas perspektywa osoby początkującej. Camp pozwoli Ci na nowo zobaczyć wiele aspektów oczami osoby, która dopiero poznaje dane zagadnienie.
Powrócisz do podstaw
CodersCamp może być dla Ciebie okazją, aby odświeżyć sobie tematy, które poznałeś na początku kariery. W szybko ewoluującym świecie web devu możliwe, że odkryjesz tam coś, o czym już zdążyłeś zapomnieć.
Poznasz zarządzanie w IT
Otrzymasz od nas materiały i szkolenia, dzięki którym dowiesz się, jak zarządzać zespołami projektowymi, a zdobytą wiedzę będziesz mógł praktycznie natychmiast zastosować w praktyce.
Weźmiesz udział w szkoleniach
Jako mentor możesz liczyć na dodatkowe szkolenia z zarządzania w IT, rozwijania talentów oraz mentoringu, zorganizowane przez partnerów kursu.
Rozwiniesz umiejętności miękkie
Przewodząc zespołowi oraz poszczególnym osobom zyskasz wiele okazji do praktykowania umiejętności udzielania informacji zwrotnej, dbania o jakość komunikacji, czy rozwiązywania konfliktów.
Urozmaicisz swoje CV
Angażowanie się w dodatkowe inicjatywy, prowadzenie zespołów projektowych i aktywna pomoc w stawianiu pierwszych kroków w IT to elementy, które z pewnością wyróżnią Twoje CV na tle innych.
Dołączysz do społeczności
Na CodersCamp poznasz wiele osób, które podobnie jak Ty szukają nowych wyzwań i chcą dać coś od siebie innym. Będą to zarówno mentorzy, jak i eksperci z innych dziedzin związanych z IT.
Nawiążesz nowe relacje
6 miesięcy wspólnego stawiania czoła różnym wyzwaniom sprawia, że wielu mentorów pozostaje w stałym kontakcie z członkami swoich zespołów jeszcze na długo po zakończeniu samego kursu.
Zmienisz czyjś świat
Dla wielu najważniejszy benefit. Nic nie daje większej satysfakcji niż świadomość, że to Ty rozbudziłeś w innych pasję do programowania i pomogłeś im postawić pierwsze kroki w swojej nowej karierze.

Czego oczekujemy od mentora

Znasz już większość zagadnień poruszanych na kursie i jesteś gotowy nauczyć się reszty. Jeżeli przykładowo pracujesz jako Frontend Developer i nie znasz dobrze Node.js lub jako Backend Developer i nie znasz dobrze React’a, nie przejmuj się tym. Jeśli tylko masz chęć rozwoju w tych dziedzinach, pomożemy Ci nadrobić braki jeszcze przed rozpoczęciem kursu.
Posiadasz doświadczenie projektowe w branży IT. Jesteś w stanie poprzeć je ciekawym CV i/lub rozbudowanym portfolio na GitHubie.
Chcesz wspierać innych w stawianiu pierwszych kroków w branży IT. Jesteś gotowy poświęcać na to kilka godzin każdego tygodnia przez 6 miesięcy.
Przewodzenie zespołowi oraz uczenie innych sprawiają Ci przyjemność. Potrafisz w prosty sposób przedstawiać trudne zagadnienia.
Opinie mentorów z poprzednich edycji
To była niesamowita przygoda, dzięki której poznałem wielu ciekawych ludzi, dzieliłem się wiedzą, ale też samemu nauczyłem się nowych rzeczy. Największą satysfakcję dawało mi obserwowanie, jak moi uczniowie się rozwijają. Widziałem w tym swoją zasługę i czułem dużą satysfakcję z własnych starań, ale przede wszystkim z efektów, które osiągał mój zespół. Camp dał mi możliwość kierowania grupą ludzi, która potrzebuje drogowskazów i to ja pełniłem funkcję tego drogowskazu. Nakierować na rozwiązania, a nie dawać je na tacy. Moim zdaniem takie doświadczenie powinien zdobyć każdy dev, który chce się rozwijać, lubi pracować z ludźmi oraz jest gotów do dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.
Filip Kuca
Filip Kuca
JAMstack & React Developer
Naturaily
Bycie mentorem CodersCampu to świetne doświadczenie. Ogromną satysfakcję dawało mi obserwowanie, jak mentorowany przeze mnie zespół rozwijał swoje umiejętności z dnia na dzień, co było widoczne przy realizowanych przez nich projektach. Pomagałem innym osobom w nauce i poszerzałem własne kompetencje − nie tylko w zakresie programowania. Zdobyłem doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz organizacji projektu, co jest niezwykle cenne − nieczęsto trafia się taka okazja w codziennej pracy dewelopera. Na kursie można też poznać wiele wspaniałych osób. Z tego powodu zostanie mentorem na kursie CodersCamp poleciłbym każdemu, kto chciałby się rozwijać, a przy okazji pomagać innym.
Krystian Kijak
Krystian Kijak
Junior .NET Developer
Raik Scheffler "BAYT"
Największą nagrodą z bycia mentorem były dla mnie uśmiechy osób, którym udało się zdobyć upragnione stanowisko software developera. Angażując się w tę rolę, pamiętaj, że dobro wraca. Z pewnością nawiążesz wiele wartościowych znajomości z ludźmi z branży. Twoje zaangażowanie docenią też obecni i przyszli pracodawcy. Sprawdzisz sam siebie w zarządzaniu zespołem i przekazywaniu wiedzy. Ogromna swoboda jaką daje CodersCamp sprawia także, że każdy mentor może też dodać do kursu coś od siebie :)
Mateusz Nowak
Mateusz Nowak
Software Engineer
ZycieNaKodach.pl
Największą satysfakcję dawało mi przekazywanie swojej wiedzy innym i obserwowanie jak ją wykorzystują, adaptują i rozszerzają, przynosząc pożądane efekty. W CodersCamp fajne jest to, że łączy się tych ludzi, którzy chcą się uczyć z tymi, którzy chcą nauczać. Kurs stawia na samodoskonalenie się zarówno kursantów, jak i mentorów. Zdecydowanie polecam zostanie mentorem, ponieważ daje masę frajdy i naprawdę dobre podstawy do zarządzania teamem.
Piotr Bartkowicz
Piotr Bartkowicz
Front-end Developer
ROCHE by Avenga IT Professionals
Chcę zostać mentorem - co dalej?
1
03.09 - 24.09.2021
Wypełnij formularz zgłoszeniowy, aby zapisać się na rekrutację.
2
18.09 - 25.09.2021
Otrzymasz od nas mail z propozycjami terminu rozmowy kwalifikacyjnej.
3
20.09 - 30.09.2021
Weź udział w rozmowie kwalifikacyjnej online.
4
01.10.2021
Otrzymasz od nas informację zwrotną o wyniku rekrutacji.
Organizatorem CodersCamp jest Stowarzyszenie CodersCrew - organizacja non‑profit zrzeszająca pasjonatów dziedzin związanych z IT.
Partnerem strategicznym CodersCamp jest LiveChat - producent oraz globalny dostawca rozwiązań służących do komunikacji online dla biznesu.
Nawigacja
Strona główna
© CodersCamp 2021, wszelkie prawa zastrzeżone.